« Positive signaler fra myndighetene! | Tilbake til hovedsiden | Båtpolitisk foreningsmedlemskap – pilotprosjekt i Region Øst »

April 25, 2006

Nye ”skippere” i forbundsstyre og regioner

President-Steinar-2.jpgBjarne-Engstad.jpgUnder Båttinget i Bergen ble forbundets president, Steinar Glimsholt, Holmen Motorbåtforening i Drammen, gjenvalgt for en ny 2-årsperiode. Bjarne Engstad, Jakobsnes Småbåteierforening i Kirkenes, ble valgt som ny visepresident etter Johannes Mehammer som ikke kunne gjenvelges fordi han hadde sittet ut den vedtektsfestede perioden på 6 år. Forbundet har imidlertid fortsatt glede av Mehammers kompetanse. Han er midlertidig engasjert på timebasis som organisasjonskonsulent i sekretariatet.

Til høyre: Bjarne Engstad er valgt som ny visepresident. Til venstre: President Steinar Glimsholt.

Valget av Bjarne Engstad som ny visepresident, innebærer at det måtte velges ny leder av Region Troms og Finnmark. Asbjørn Sandbakk, Harstad Båtforening, har overtatt som ”skipper” i Regionen. Asbjørn er rektor og har lang fartstid i det organiserte båtlivet.

I Region Nordland har Oddleiv Torsvik, Ørnes Båtforening, tatt over roret etter Willy Bringslimark, Bodø Båtforening. Oddleiv har tidligere vært ordfører og har også lang fartstid i det organiserte båtlivet.

Knut Arve Tafjord i Region Midt-Norge har overlatt kommandoen til Sigfred Relling som har vært formann i en av forbundets største medlemsforeninger, Ålesund Motorbåtforening, i en årrekke. Sigfred har også deltatt aktivt i forbundets arbeid gjennom flere tillitsverv.

Arne Østerhus, Kobbernaglen Småbåtforening i Kopervik, har overtatt styringen av Region Sør etter

Rolf Frafjord som også har trukket seg etter lang fartstid i forbundsstyret. Arne har tidligere vært leder av Distrikt Haugaland og er godt kjent med arbeidet både i båtforeninger, regionen og i forbundsstyret.

Jørg Eyolf Fagerhaug fortsetter som leder av Region Vest og i Region Øst fortsetter Ole Rune Grimsrud i skipperstolen.

Vi takker de gode ”forbundsstyreulker” for vel utført arbeid og ønsker de nye skippere velkommen på broen både i regionene og i forbundsstyret!

Delegater-1A.jpg

Båtfolk fra hele landet var samlet på Båttinget i Bergen. I forgrunnen sitter president Steinar Glimsholt.

Lagt inn av Jan H. Syvertsen April 25, 2006 6:54 EM